Окуляри з антирефлексним покриттям, що це?

(Звертайтеся до менеджера, щоб побачити список моделей з антирефлексним покриттям)

Щоб розповісти про антирефлексні (просвітлюючі) покриття, спочатку уточнимо, що таке відображення світла. Світловий потік, що падає на лінзу, частково відбивається, частково пропускається і частково поглинається лінзою. Часткове відображення променів світла від поверхні лінзи відбувається через різні коефіцієнти заломлення скла та повітря. Відображення відбувається, по-перше, з боку задньої поверхні лінзи, по-друге, від склери і рогівки, по-третє, з боку передньої поверхні лінзи. Відбиті промені перешкоджають проходженню прямих променів від предмета, знижуючи якість зображення на сітківці ока.

 

Як діє антирефлексне покриття?

Зменшення потоку відбитого світла засноване на явищі інтерференції світла, іншими словами, замість одного кордону (повітря-лінза), виходять два: повітря-покриття та покриття-лінза. Відбиті від цих двох кордонів промені інтерферують і гасять один одного, тобто створюють такі умови, за яких накладання двох хвиль веде до заданого розподілу світлового потоку, посилення променя світла.

 

Відображення світла, що виникають на обох поверхнях лінзи, завдають чимало незручностей тим, хто носить окуляри. Вони зумовлюють розмите зображення, перешкоджають повноцінному проходженню світла та знижують чіткість сприйняття зображення. Якісне антирефлексне покриття майже повністю усуває ці небажані ефекти. Завдяки антирефлексному покриттю, лінзи пропускають більше світла і стають непомітнішими на обличчі. Зазвичай втрата світла кожної з поверхонь може становити від 4,3 до 13 відсотків, а антирефлексне покриття дозволяє знизити цей прикрий ефект до 0,6-1,2 відсотка кожної поверхні (залежно від показника заломлення матеріалу очкових лінз). Товщина антирефлексного покриття становить приблизно 0,1 мікрометра.

 

Безперешкодний зоровий контакт сприяє довірчій розмові. Для водіїв не менш важливо повноцінно бачити у сутінках чи вночі. Окуляри з антирефлексним покриттям додадуть впевненості під час водіння, оскільки антирефлексне покриття знижує світлові відблиски, що заважають, які виникають через світло фар зустрічного автотранспорту. Особливо антирефлексне покриття важливе для очкових лінз з високим показником заломлення, оскільки чим вище показник заломлення, тим більше потік відбитого світла, а значить і втрата корисного світла.

Багато лякає те, що лінзи з антирефлексним покриттям, нібито, швидше забруднюються. Насправді на лінзі з антирефлексним покриттям просто краще видно бруд, що може послужити хорошим стимулом для правильного догляду за окулярами.