Окуляри для військових з діоптрією по суті мають декілька факторів: оправа, захисна лінза і діоптрії . Взяти звичайну спортивну оправу і встановити туди діоптрії немає можливості через сильний вигин оправи, тому по суті маємо декілька варіантів вирішення:

  1. Підходить для тих у кого плюсові діоптрії, і потрібна корекція лише для близької відстані. В такому випадку є варіант ударотривких біфокальних окулярів. Ці окуляри мають нульову діоптрію в основній лінзі, і невеличкий сегмент знизу з заданою силою +1.5 ; +2.0  і так далі. При цьому є різні кольори лінз (не змінні) просто різні варіанти (жовта, прозора, темна, або навіть з поляризацією) варіанти можна побачити тут:  https://dospehi.com.ua/udaroprochnye-bifokalnye-ochki/

 

Оправа: відкрита

Захисна лінза: з офіційними стандартами безпеки ANSI

Діоптрії: вбудований діоптричний сегмент з готовою діоптрією (тільки плюси для близу)

Світлофільтри: На вибір (жовті або прозорі або темні) також є варіант з самозатемненням (фотохромний)

Ціна: 850-1650

Складність і швидкість:  окуляри вже готові, просто відправляємо

  1. Захисні окуляри які одягаються поверх ваших повсякденних діоптричних для того щоб забезпечити захист від осколків, пилу, вітру і так далі. Є в форматі окулярів, або в форматі маски. Серед плюсів це швидкість і простота такого варіанту. Ознайомитись можна тут:

https://dospehi.com.ua/ochki-poverkh-vashikh-ochkov-dlya-zreniya/filter/povyshennajaUdaroprochnost=2/

 

Оправа: відкрита/закрита

Захисна лінза: з офіційними стандартами безпеки ANSI і навіть Military

Діоптрії: відсутні

Світлофільтри: На вибір і також є варіант маски зі змінними лінзами (windshield – в пошуку)

Ціна: 390 -1500

Складність і швидкість:  окуляри вже готові, просто відправляємо.

  1. Захисні окуляри з діоптрійною вставкоюнайбільш оптимальний варіант для військових тому що мають офіційні стандарти безпеки при цьому всередину цих окулярів вставляється оправка під діоптричні лінзи. Окуляри вже захищені, тому самі діоптричні лінзи не мають бути ударотривкими чи з затемненням, з такою задачею справиться будь яка оптика. Для того щоб вставновити лінзи потрібен буде рецепт і хтось хто зможе ці окуляри віднести в оптику. Під ключ дистанційно не працюємо з діоптрійними вставками, тому що в будь якому разі варто цю оправу приміряти, і немає сенсу відправляти нам назад для установки лінзи, в нашому всортименті більш дорогі лінзи, які по суті просто не потрібні для цього варіанту, та і по часу буде довше ніж просто принести в оптику по місцю.  (якщо взагалі немає можливості вирішити питання - то скажіть будемо щось думати). 

https://dospehi.com.ua/ochki-s-dioptricheskoy-vstavkoy/filter/povyshennajaUdaroprochnost=2/

 

Оправа: відкрита/закрита

Захисна лінза: з офіційними стандартами безпеки ANSI і навіть Military

Діоптрії: Встановлюються в оптиці по місцю знаходження

Світлофільтри: На вибір і також є варіант маски зі змінними лінзами (windshield – в пошуку) при необхідності можна взяти декілька окулярів однієї моделі з різним кольором лінз і переставляти вставку

Ціна: окуляри + вставка 700 – 1500 грн.  + лінзи в оптиці (зазвичай недорогі так як можна поставити найбільш прості)

Складність і швидкість:  Відправляємо Вам окуляри зі вставкою, далі декілька днів доставка, і далі в оптиці за день Вам встановлюють лінзи. По рецепту особливих обмежень немає, як і по лінзам.

  1. Спортивна оправа під діоптрію – такий варіант дає змогу встановити в захищену від вітру і пилу оправу звичайні діоптрійні лінзи (форма оправи зроблена таким чином що це можливо). По суті так як і в звичайні окуляри варіанти лінз які можна встановити є різні і в принципі будь яка оптика має змогу встановити в таку оправу. Тому далі розіб’ємо цей пункт на два :   ( https://dospehi.com.ua/sportivnye-opravy-pod-dioptriu/ )
  1. Лінзами буде займатись Ваша оптика по місцю знаходження, або будь яка інша. В такому випадку ми відправляємо Вам оправу  і Ви приходите в оптику де або по готовому рецепту, або після перевірки зору Вам встановлюють лінзи, сроки і іна в такому випадку залежит від оптики. Однозначно потрібно розглядати лінзи з полікарбонату, або іншого ударотривкого матеріалу. Інколи оптики відмовляються ставити лінзи в такі оправи, але це просто тому що вони недостатньо їх роздивились, або просто не хочуть братися за чужі оправи, варіант звернутись до іншої оптики зазвичай спрацьовує)
  2. Під ключ.  В такому випадку необхідно буде пройтись по всім пунктам перед тим як запустити в роботу лінзи:

Рецепт – для роботи під ключ нам необхідно отримати від Вас актуальний рецепт в якому буде прописано силу діоптрій, астигматизм якщо він є, і міжцентрову відстань про яку чомусь всі забувають. Отримати такий рецепт можна в будь якій оптиці, якщо такої змоги немає можемо зробити по тим даним які назвете (старий рецепт, по памяті, а міжцентрову приблизно можна виміряти за допомогою лінійки і товариша) але тоді ми не гарантуємо що Все буде комфортно.

Лінзи – вибір лінз дуже сильно залежить від того для яких саме цілей потрібні окуляри, по суті питання в тому чи потрібне затемнення. Найбільш актуальні лінзи це прозорі ударотривкі лінзи Primax, і фотохромні менш ударотривкі лінзи з самозатемненням на сонці. Цінник в середньому 1500 грн. за дві лінзи  сроки десь тиждень, при умові що немає проблем з рецептом і так далі...

Оправа – вибрати оправу можна на сайті, або в магазині. Якщо Ви в Києві і є можливість приїхати і поміряти – супер. Якщо немає можливості, то можемо відправити на примірку декілька варіантів новою почтою. А можемо робити без примірки, але ризиковано, тому що робота по лінзам індивідуальна, і якщо оправа не підійде, буде давити, тощо… то гроші за лінзи повернути не вийде.

Висновок по 4-ому пункту: Не дивлячись на те, що з пергошо погляду такий варіант найбільш зручний і має великі переваги в користуванні потрібно розуміти - що навіть якщо встановити ударотривкі полікарбонатні лінзи, то в сумі це не будуть окуляри зі стандартами безпеки, не кажучи уже про балістичні окуляри – це буде просто захищена оправа з ударотривкою лінзою, яку я міг би рекомендувати для роботи з небезпечним інструментом, небезпечних видів спорту, іншої активності де є необхідність захистити очі від механічних пошкоджень, АЛЕ військові окуляри я б рекомендував брати саме з офіційними заводськими стандартами безпеки (перші три варіанти цього списку).  Вже не кажучи про те, що є дуже багато ньюансів по рецепту, лінзам і оправі, в сумі інколи просто неможливо встановити так як потрібно, або цінник може стрибнути в декілька разів. Тому перед тим як вибирати цей варіант потрібно подумати і обговорити з нашим менеджером всі можливі моменти.

Оправа: здебільшого відкриті на дужках

Захисна лінза: БЕЗ СТАНДАРТІВ БЕЗПЕКИ максимум ударотривкий полікарбонат

Діоптрії: Встановлюються в оптиці по місцю знаходження або під ключ потрібен рецепт

Світлофільтри: По суті або прозорі ударотривкі, або з самозатемненням але менш удааростійкі

Ціна: оправа 850-1100  лінзи 1500 -2000 ( або цінник оптики в якій будете вставновлювати)

Складність і швидкість:  Дуже залежить від рецепту, потрібно врахувати всі ньюанси, робота по лінзам зазвичай близько тижня на все про все .